Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Obiekty zespołu szpitala psychiatrycznego: stara portiernia, nowa portiernia

Obiekty zespołu szpitala psychiatrycznego: stara portiernia, nowa portiernia nr 1 (Ciemnobeżowy budynek portiernii z białymi oknami i czerwonym dachem. Liczne tablice informacyjne na ścianach. Przed nim ulica i pieszy z rowerem.)

Budynek starej portierni powstał na przełomie XIX/XX w. i założony został na planie zbliżonym do kwadratu. Budynek wzniesiony jest z cegły otynkowanej i nakryty jest wielospadowym dachem z dachówki w którym mieści się ślepa wystawka. Budynek jest jednokondygnacyjny z dwukondygnacyjną wieżą w narożu. W przyziemiu wieży znajduje się małe okno zamknięte łukiem odcinkowym. Powyżej wieża wsparta jest podporą i po obu stronach której mieści dwa okna w półkoliście zamkniętych wnękach. Wieża nakryta jest dachem płaskim. Pozostałe elewacje budynku zawierają proste otwory drzwiowe i okienne zaakcentowane masywnymi parapetami.

Budynek portierni szpitala jest parterowy z użytkowym poddaszem. Budynek wzniesiony został z cegły i otynkowany. Budynek nakryty jest dachem wielospadowym z wystawką. Budynek posiada prostokątne otwory okienne i drzwiowe obwiedzione tynkowanymi opaskami.

Autor: Gmina Lubliniec
Źródło: Karta Gminnej Ewidencji Zabytków 37/320
Ilość wyświetleń: 696

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 6
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 41
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 56
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 59
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Grunwaldzka nr 642. Obiekt znajduje się w odleglości 29.38 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 54
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 63
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Grunwaldzka nr 39. Obiekt znajduje się w odleglości 127.18 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 34
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum) nr 42. Obiekt znajduje się w odleglości 422.81 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 37
MOTOMIX
lub
LINIA NR 61
PKS Wieluń
lub
LINIA NR 62
PKS Wieluń
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 2 nr 209. Obiekt znajduje się w odleglości 424.14 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 7
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 9
PARASOL
lub
LINIA NR 10
PARASOL
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 1 nr 38. Obiekt znajduje się w odleglości 486.58 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót