Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Sierakowie Śląskim

()Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Sierakowie Śląskim nr 6 (Widok kościoła od ulicy)Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Sierakowie Śląskim nr 7 (Widok figurki Jezusa w skale)Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Sierakowie Śląskim nr 2 (Widok kościoła od tyłu)Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Sierakowie Śląskim nr 3 (Widok na zegar z wieży kościoła)Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Sierakowie Śląskim nr 5 (Figurka Jezusa)Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Sierakowie Śląskim nr 8 (Widok na krzyż z boku kościola)Kościół pw. św. Jana Nepomucena w Sierakowie Śląskim nr 4 (Widok kościoła z boku)

Kościółek ten zbudowany z własnych funduszy proboszcza bez udziału patrona, był bardzo skromny, ubogi i maleńki. Ze swą bardzo niska powałą, jednym tylko okienkiem był on raczej wg słów wizytatora (1811) bardziej podobny do więzienia niż do kaplicy. Mieściło się w nim najwyżej 30 osób. Kapliczkę zdobiła jedynie mała wieżyczka z zawieszoną w niej sygnaturką. Brak stałego źródła na pokrycie kosztów remontów i konserwacji dał się kapliczce dotkliwie we znaki. O większych remontach względnie nowych nabytkach w ogóle nie mogło być mowy, a stary inwentarz z biegiem czasu prawie, że nie nadawał się już w ogóle do użytku. W roku 1818 budynek poddano gruntownemu remontowi. Wyklejono na nowo ściany, dano nową podłogę i dach, a w roku 1821 nową podmurówkę. Nową murowaną kaplicę wybudowano w roku 1870. Tak jak poprzednio nadano nowej kaplicy św. Jana Nepomucena za patrona. W związku z rozrastającą się coraz to bardziej parafia, kapliczka wnet okazała się za mała. Proboszcz Wick zabrał się więc do jej rozbudowy i w roku 1904 nowa budowla, stojąca do dziś dnia została ukończona. W roku 2003 została gruntownie odremontowana, dzięki staraniom obecnego proboszcza ks. Marcina Kulisza.

Źródło tekstu: gmina Ciasna

Ilość wyświetleń: 3178

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 10
PARASOL
lub
LINIA NR 9
PARASOL
następnie wysiądź na przystanku Sieraków śląski - ul. Oleska nr 80. Obiekt znajduje się w odleglości 327.08 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 73
OPARA
następnie wysiądź na przystanku Sieraków śląski - ul. Wyzwolenia 1 nr 81. Obiekt znajduje się w odleglości 524.39 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót