Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach

()Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach nr 6 (Podjazd do wejścia głównego, na ziemi śnieg, w tle główne wejście)Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach nr 4 (Podjazd do wejścia głównego, na ziemi śnieg, w tle główne wejście)Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach nr 7 (Podjazd do wejścia głównego, na ziemi śnieg, w tle główne wejście)Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach nr 5 (Podjazd do wejścia głównego, na ziemi śnieg, w tle główne wejście)Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach nr 3 (Mury wokół pałacu)Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach nr 2 (Płac od strony frontowej, przed budynkiem nieczynna fontanna, wokół śnieg)

Pałac Ludwika Karola von Ballestrema znajdujący się w miejscowości Kochcice w powiecie lublinieckim w województwie śląskim.

Kochcice i przylegający do nich majątek ziemski zostały nabyte przez Franciszka von Ballestrema na przełomie XIX i XX wieku. Ofiarował je swojemu synowi, Karolowi Ludwikowi von Ballestremowi, na którego polecenie w latach 1903-1909 zbudowano pałac w stylu neobarokowym. Wokół pałacu założono park – od północy w typie angielskim z dwoma zarybionymi stawami i bogatym drzewostanem, a od południa w stylu francuskim. Ponadto zbudowano gorzelnię i stajnię dla 30 koni. Hrabia Ballestrem uciekł z Górnego Śląska w 1945 roku. Pałac trafia w ręce miejscowej ludności i żołnierzy radzieckich, zostaje ograbiony z dzieł sztuki i częściowo zniszczony. Do roku 1952 w pałacu mieścił się ośrodkiem kolonijnym. Do roku 1962 był ośrodkiem szkolenia Kadr Rolniczych.

Od 20 marca 1963 roku w pałacu funkcjonuje Wojewódzki Ośrodek Rehabilitacji. Pałac jest zachowany w dobrym stanie. Dyrekcja Ośrodka została nagrodzona w 1992 roku Złotym Medalem Ministra Kultury i Sztuki za utrzymanie przypałacowego parku. W sąsiedztwie parku znajduje się kilka budynków gospodarczych z lat 1902-1903.

Źródło tekstu: Wikipedia

Ilość wyświetleń: 2882

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 74
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Wieś) nr 349. Obiekt znajduje się w odleglości 285.94 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 37
MOTOMIX
następnie wysiądź na przystanku Kochcice - ul. XX-lecia PRL (Szkoła) nr 376. Obiekt znajduje się w odleglości 747.35 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót