Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Starostwo Powiatowe w Lublińcu nr 1 (Frontowa część Starostwa Powiatowego w Lublińcu. Ceglany budynek z balkonem. Okna w kształcie łuku. Przed budynkiem pas zieleni i chodnik.)

Budynek przy ul. Paderewskiego 7 zbudowano w latach 1894-1895 jako siedzibę "stanów powiatowych". W okresie międzywojennym znajdowało się tu starostwo powiatowe.

Budynek wzniesiony został z cegły na fundamentach z kamienia łamanego. Bryła budynku jest prostopadłościenna, rozczłonkowana, nakryta dachem wielospadowym. Obiekt wzniesiono na planie litery E. Elewacje są nieotynkowane. Fasada jest pięcioczęściowa i dziewięcioosiowa, symetryczna flankowana płytkimi ryzalitami jednoosiowymi o trójkątnych szczytach. W osi środkowej umieszczono ryzalit, zwieńczony trójkątnym szczytem. W przyziemiu znajduje się portyk wejścia zamknięty łukiem ostrym i nakryty balkonem pierwszego piętra. Po jego obu stronach znajdują się wąskie okna zamknięte łukiem ostrym. Pozostałe okna zamknięte są odcinkowo. W szczytach znajdują się trójdzielne okna. Elewacja tylna jest pięcioczęściowa, dziesięcioosiowa i symetryczna z trzema mocno wysuniętymi ryzalitami.

 

Autor: Gmina Lubliniec
Źródło: Karta Gminnej Ewidencji Zabytków 78/320
Ilość wyświetleń: 1363

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 34
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 37
MOTOMIX
lub
LINIA NR 54
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 56
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 59
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 61
PKS Wieluń
lub
LINIA NR 62
PKS Wieluń
lub
LINIA NR 63
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Niepodległości (Dworzec PKP) nr 43. Obiekt znajduje się w odleglości 181.23 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 7
MARTIN BUS
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Plebiscytowa nr 343. Obiekt znajduje się w odleglości 255.82 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 6
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 41
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole) nr 46. Obiekt znajduje się w odleglości 322.49 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 9
PARASOL
lub
LINIA NR 10
PARASOL
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 1 nr 38. Obiekt znajduje się w odleglości 637.94 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót