Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Rynek - Plac Konrada Mańki

Rynek - Plac Konrada Mańki (Rynek w Lublińcu. Brązowe ławki ustawione wokół dwóch drzew. Przy jednej z nich widoczna tablica z planem miasta. Z prawej biały pomnik. W tle budynki)Rynek - Plac Konrada Mańki zdj 4 (Świetlik znajdujący się w posadzce na rynku. Świetliki oświetlają drogę od fontanny ze św. Edytą Stain do muzeum św. Edyty Stein)Rynek - Plac Konrada Mańki zdj 3 (Fontanna w środku posąg św. Edyty Stein z dzieciństwa)Rynek - Plac Konrada Mańki zdj 5 (Świetlik znajdujący się w posadzce na rynku. Świetliki oświetlają drogę od fontanny ze św. Edytą Stain do muzeum św. Edyty Stein)Rynek - Plac Konrada Mańki zdj 2 (Posąg)

Warto zobaczyć Stare Miasto wraz z Rynkiem – placem Konrada Mańki, który początkowo miał kształt prostokąta położonego na osi wschód-zachód. Na patrona placu wybrano działacza harcerskiego i członka konspiracyjnej organizacji „Orzeł Biały”, który za swą działalność został aresztowany i skazany na śmierć przez okupanta hitlerowskiego w 1942 r.

Obecny kwadratowy kształt rynek uzyskał po pożarze w 1821 r. Współczesną zabudowę tworzą odrestaurowane kamienice z XIX i XX wieku – najstarsza z nich została wybudowana w latach 1792-1793 i należała do skarbnika miejskiego Franciszka Pyrkosza. Na jej fasadzie znajduje się tablica poświęcona Pawłowi Golasiowi, wybitnemu dowódcy z okresu Powstań Śląskich. Rynek zyskał nowe, stylowe oświetlenie, nawierzchnię z kostki brukowej oraz elementy małej architektury. Zostały również odmalowane wszystkie kamieniczki. Miejsce to stało się prawdziwym centrum chętnie odwiedzanym przez mieszkańców i turystów.

Autor: Gmina Lubliniec
Źródło: Gmina Lubliniec
Ilość wyświetleń: 2700

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 52
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 54
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 56
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 59
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 70
OPARA
lub
LINIA NR 73
OPARA
lub
LINIA NR 74
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 75
OPARA
lub
LINIA NR L2
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 2 nr 209. Obiekt znajduje się w odleglości 217.42 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 10
PARASOL
lub
LINIA NR 34
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 37
MOTOMIX
lub
LINIA NR 41
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 6
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 64
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 7
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 72
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 77
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 9
PARASOL
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 1 nr 38. Obiekt znajduje się w odleglości 225.10 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 67
ARWIS
lub
LINIA NR 68
ARWIS
lub
LINIA NR 71
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1) nr 417. Obiekt znajduje się w odleglości 398.02 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR L1
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole) nr 46. Obiekt znajduje się w odleglości 422.51 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót