Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Dawny Pałac (obecnie: Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu)

Dawny Pałac (obecnie: Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu) nr 1 (Frontowa część dawnego Pałacu. Jasny budynek z białymi oknami i  brązowymi drzwiami. Przed budynkiem pomnik, rośliny oraz zaparkowane auta.)

Powstanie: ok. XVIII wieku.

Budynek dawnego pałacu posiada symetryczną bryłę. Posiada 3 kondygnacje z częściowo widoczną kondygnacją piwnic. Do prostopadłościennej części środkowej przylegają skrzydła. Wszystkie części kryte są dachami dwuspadowymi o niewielkim spadku. Skrzydła zwieńczone są frontonem. Od strony południowej nieznacznie wysunięte w formie ryzalitów. 

Na początku XX w. dobudowano, nawiązujące formą architektoniczną, zewnętrzne skrzydła, większe od wyżej opisanych i za pomocą łączników połączone z pierwotnym budynkiem. Elewacja południowa jest symetryczna. Posiada jedenaście osi i flankowana jest dwoma ryzalitami. Kondygnacje oddzielone są gzymsami wstęgowymi. Kondygnacje piwnic obwiedzione są cokołem z prostokątnymi oknami. W środkowej osi znajduje się wejście do budynku, przed którym umieszczono kamienne schody z betonową balustradą z tralkami. Okna parteru i pierwszego piętra są prostokątne, duże, zamknięte półkoliście i obwiedzione profilowanymi opaskami. Podstawa podokienna okien parteru nieznacznie cofnięta w stosunku do lica ozdobiona jest kasetonami. Nad wejściem głównym znajduje się herb rodziny Grotowskich. Okna drugiego piętra są mniejsze, prostokątne, obwiedzione opaskami. Gzyms wieńczący wsparty na wolutowych wspornikach. Ryzality flankujące elewację zwieńczone zostały trójkątnymi frontonami o gładkich tympanonach. Elewacja jest boniowana.

Obecnie w dawnym pałacu mieści się Zespół Szkół im. Św. Edyty Stein w Lublińcu.

Autor: Gmina Lubliniec
Źródło: Karta Gminnej Ewidencji Zabytków 5/320
Ilość wyświetleń: 1842

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 52
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 68
ARWIS
lub
LINIA NR 71
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - M. Skłodowskiej-Curie 2 (Kaufland) nr 416. Obiekt znajduje się w odleglości 195.59 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 54
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 56
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 59
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 70
OPARA
lub
LINIA NR 73
OPARA
lub
LINIA NR 74
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 75
OPARA
lub
LINIA NR L2
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 2 nr 209. Obiekt znajduje się w odleglości 304.30 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 64
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 77
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Grunwaldzka nr 39. Obiekt znajduje się w odleglości 338.98 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 34
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 37
MOTOMIX
lub
LINIA NR 41
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 6
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 7
MARTIN BUS
lub
LINIA NR 72
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - al. Solidarności 1 nr 38. Obiekt znajduje się w odleglości 353.81 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 67
ARWIS
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Sokoła (Szk. podst. nr 1) nr 417. Obiekt znajduje się w odleglości 728.06 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR L1
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - ul. Powstańców (Przedszkole) nr 46. Obiekt znajduje się w odleglości 900.16 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót