Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy

Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy nr 1 (Frontowa część kapliczki. Wejście w kształcie łuku z ozdobną kratą. Nad wejściem wiszący krzyż. W tle drzewo.)Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy nr 4 (Wnętrze kapliczki. Figura Matki Bożej Niepokalanej. W tle figura Św. Jana Nepomucena, kwiaty oraz jeden świecznik.)Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy nr 2 (Wejście do kapliczki w kształcie łuku z ozdobną kratą. W tle dwie figury oraz dwa świeczniki.)Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy nr 3 (Wnętrze Kapliczki. Figura Św. Jana Nepomucena. Postać zwrócona głową w lewo, trzymająca krzyż.)

Kapliczka p.w. Św. Jana Nepomucena w Lubszy powstała pod koniec XVIII wieku.

Kapliczka stoi na terenie ogrodów parafii p.w. Św. Jakuba Starszego z wejściem na ulicę. Obok rośnie stary jawor. Kapliczka ustawiona jest na wzniesieniu, tylna jej część jest niższa, by zachować poziom.

Kapliczka na rzucie prostokąta, z wydatnym dwuspadowym dachem. Kapliczka nie posiada okien. Obszerne wejście o łukowym zwieńczeniu, zamknięte ozdobną kratą.

Sklepienie kolebkowe, podłoga wyłożona płytkami ceramicznymi. Na półce figura św. Jana Nepomucena w wyraźnym kontrapoście. Święty, w dosyć skromnym stroju, skręca głowę w prawo, rękami nienaturalnie sięgając w lewo. Prawą ręką przyciska do piersi krzyż. W kapliczce stoi też ceramiczna figura Matki Bożej Niepokalanej.

Autor: Jacek Kuczowic
Źródło: Górnośląskie krzyże i kapliczki
Ilość wyświetleń: 1382

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

powrót