Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Polowy schron piechoty przy ul. Droniowiczki

Polowy schron piechoty przy ul. Droniowiczki nr 1 (Przewrócony polowy schron piechoty przy drzewie. Obiekt w kolorze szarym z prostokątnym otworem okiennym. W tle drzewa.)Polowy schron piechoty przy ul. Droniowiczki nr 2 (Tylnia część przewróconego polowego schronu piechoty. Obiekt w kolorze szarym. Przed nim krzewy, w tle drzewa.)Polowy schron piechoty przy ul. Droniowiczki nr 3 (Przewrócony polowy schron piechoty. Obiekt w kolorze szarym. Z lewej strony widoczny otwór w kształcie prostokąta. W tle krzewy.)

Polowy schron piechoty w odmianie stosunkowo rzadko stosowanej na Śląsku - do ognia czołowego. Schron pierwotnie znajdował się na stacji kolejowej, jednakże po nieudanych próbach rozebrania go, został przewieziony koleją poza miasto i zrzucony do rowu. Dzięki temu można przyjrzeć się szczegółom konstrukcyjnym zwykle niedostępnym do zwiedzania - płyta wylewki pod fundament czy fragmenty zbrojenia stropowego.

Autor: J. Miniewicz, Polskie i niemieckie schrony bojowe dla dział przeciwpancernych 1934-1939,[w:]"Kwartalnik Historii, Nauki i Techniki", T.2, 1989, Portal Fortyfikacja.pl
Źródło: J. Miniewicz, Polskie i niemieckie schrony bojowe dla dział przeciwpancernych 1934-1939,[w:]"Kwartalnik Historii, Nauki i Techniki", T.2, 1989, Portal Fortyfikacja.pl
Ilość wyświetleń: 1708

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR L1
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Droniowiczki nr 670. Obiekt znajduje się w odleglości 387.83 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 34
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 72
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR 73
OPARA
lub
LINIA NR 74
TRANS GREGOR
lub
LINIA NR L2
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 41
TRANS GREGOR
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Klonowa 2 nr 41. Obiekt znajduje się w odleglości 617.40 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 37
MOTOMIX
lub
LINIA NR 56
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Powstańców 1 nr 44. Obiekt znajduje się w odleglości 610.49 m od przystanku w linii prostej.
Wsiądź do busa
LINIA NR 54
GTVBUS POLSKA
lub
LINIA NR 59
GTVBUS POLSKA
następnie wysiądź na przystanku Lubliniec - Powstańców 2 nr 45. Obiekt znajduje się w odleglości 750.48 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót