Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach

()Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach nr 3 (Wolno stojąca wieża z dzwonami)Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach nr 7 (Dzwon z wierzy kościelnej)Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach nr 8 (Widok kościoła i dzwonnicy)Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach nr 4 (Widok na wierzę z krzyżem na kościele)Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach nr 5 (Wejście na wierzę kościelną)Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach nr 6 (Widok kościoła i dzwonnicy pod słońce)Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gwoździanach nr 2 (Wolno stojąca wieża z dzwonami)

Kościół pw. Narodzenia NMP w Gwoździanach – kościół w Gwoździanach, powiat lubliniecki, diecezja opolska.

Kościół wzniesiony w 1576 r. w Kościeliskach k. Olesna (w pierwotnej lokalizacji pod wezwaniem Nawiedzenia NMP), przeniesiony do Gwoździan w latach 1976-1978. Świątynia usytuowana na sztucznym wzniesieniu, konstrukcji zrębowej z wieżą konstrukcji słupowej. Prezbiterium zamknięte trójbocznie, przy nim zakrystia od zachodu. Nawa na rzucie prostokąta z wejściem bocznym od wschodu. Wieża czołowa przylega do nawy od południa , datowana na XVII/XVIII w. o ścianach szalowanych deskami z hełmem ośmiobocznym, baniastym z latarnią. Dach świątyni siodłowy kryty gontem, nad nawą sześcioboczna wieżyczka na sygnaturkę, nakryta baniastym hełmem. Na zewnątrz ściany pobite gontem. Dawne wyposażenie w nowszym kościele parafialnym w Kościeliskach. Wnętrze świątyni w Gwoździanach – współczesne.

Kościół znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

Źródło tekstu: Wikipedia

Ilość wyświetleń: 1921

Poniżej na mapie zobaczysz gdzie znajduje się wybrane miejsce wraz z wszystkimi innymi punktami:

Jak dojechać w pobliże tego miejsca?

Wsiądź do busa
LINIA NR 6
MARTIN BUS
następnie wysiądź na przystanku Gwoździany - ul. Lubliniecka nr 14. Obiekt znajduje się w odleglości 471.44 m od przystanku w linii prostej.

Przed podróżą sprawdź godziny odjazdu busa! Powyżej wyświetlamy najbliższe przystanki znajdujące się w odległości nie większej niż 1000 metrów od wybranego miejsca.

powrót