Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o wprowadzeniu ograniczeń społeczno-gospodarczych w Polsce, informujemy że część kursów linii regularnych nie jest wykonywana. W razie pytań dotyczących rozkładów jazdy prosimy o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem który jest odpowiedzialny za swój rozkład jazdy za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej.

Powrót do rozkładu

Kierunek: Woźniki Linia: Lubliniec - Woźniki

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

TRELEKTRELEK
ul. 3 Maja 105,
42-660 Kalety
tel.: 696 885 169

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 39
TRELEK

Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaWoźniki

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

KONIEC
Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2019-02-25 do 2019-08-31
Za rozkład odpowiada:
Firma Usługowo-Handlowa „TRELEK” Bartłomiej Macioł
ul. 3 Maja 105,
42-660 Kalety
tel.: 696 885 169
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Istnieją pewne niezgodności co do czasu powstania obiektu. Katalog zabytków sztuki w Polsce z 1961 roku podaje 1696 rok jako datę budowy kościoła . Według Bernarda Szczecha, badacza historii ziemi woźnickiej który przeanalizował dokumenty źródłowe, jest to jedynie data remontu kościoła, zaś najstarsza wzmianka pochodzi już z 1497 roku, kiedy to pan dziedziczny na Woźnikach podarował kościołowi św. Katarzyny niwy i łąkę na Staromieściu "za kaplicą". Ten sam historyk odwołuje się do zapisów księdza Zgorkowica z 1664 roku, który zakładając swoja księgę na wstępie podał informacje, że wiara katolicka wszczepiona na ziemi woźnickiej od wieków najpierw przez kościół św. Walentego, a potem przez kościół św. Katarzyny.

KOŚCIÓŁ ZAMKOWY

Najstarszym koszęcińskim kościołem był tzw. kościół zamkowy pw. Matki Bożej Wniebowziętej i śś. Męczenników Dionizego i Witalisa. Jego budowę w 1609 roku rozpoczął właściciel Koszęcina Andrzej Kochcicki. Przechodząc jednak na luteranizm i popierając Szwedów w wojnie trzydziestoletniej (1618-1648) nie dokończył budowy, a zlicytowany majątek kupił Mikołaj Filip von Rauthen. On to zakończył budowę kaplicy i całego kompleksu pałacowego. 29 lipca 1647 bp wrocławski Karol Franciszek Neander poświęcił kościół. Przy tej okazji ustalono też, że obowiązek utrzymania kaplicy i jej kapelana miał spoczywać na właścicielu zamku. W myśl fundacji ustanowionej przez hr. von Rauthena roztaczał on opiekę religijną nad poddanymi. W 1791 roku fundację, potwierdzając jej moc w sądzie w Brzegu, odnowił królewski radca handlowy hr. Teodor Muetzel. Pozwalała ona koszęcińskim katolikom każdorazowo odwoływać się do sądów, wtedy gdy ich prawa były łamane przez protestanckich właścicieli. Kaplica zamkowa była w rękach katolików do 1908 roku. Wtedy to na mocy ustaleń po wybudowaniu nowego kościoła parafialnego, przeszła w posiadanie protestantów, którymi opiekował się każdorazowy pastor ewangelicki z Piasku.

Powstanie: ok. XVIII wieku.

Budynek dawnego pałacu posiada symetryczną bryłę. Posiada 3 kondygnacje z częściowo widoczną kondygnacją piwnic. Do prostopadłościennej części środkowej przylegają skrzydła. Wszystkie części kryte są dachami dwuspadowymi o niewielkim spadku. Skrzydła zwieńczone są frontonem. Od strony południowej nieznacznie wysunięte w formie ryzalitów. 

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 39 (Lubliniec » Woźniki)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4
2. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka8:01D10:31D12:56D15:31D
3. Lubliniec - al. Solidarności 18:03D10:33D12:58D15:33D
4. Lubliniec - Grunwaldzka8:04D10:34D12:59D15:34D
5. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)8:06D10:36D13:01D15:36D
6. Lubliniec - ul. Droniowicka (Przedszkole 6)8:09D10:39D13:04D15:39D
7. Lubliniec - Powstańców 18:11D10:41D13:06D15:41D
8. Lubliniec - Powstańców 28:13D10:43D13:08D15:43D
9. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Przedszkole)8:15D10:45D13:10D15:45D
10. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (Szkoła)8:16D10:46D13:11D15:46D
11. Sadów - ul. Powstańców Śląskich (skrzyżowanie)8:18D10:48D13:13D15:48D
12. Wierzbie - ul. Główna8:20D10:50D13:15D15:50D
13. Irki8:24D10:54D13:19D15:54D
14. Koszęcin - ul. Lubliniecka8:26D10:56D13:21D15:56D
15. Koszęcin - Rynek8:27D10:57D13:22D15:57D
16. Koszęcin - ul. Ligonia (na żądanie)8:29D10:59D13:24D15:59D
17. Strzebiń - Prądy8:31D11:01D13:26D16:01D
18. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia8:33D11:03D13:28D16:03D
19. Strzebiń - ul. Juliusza Ligonia (za wiaduktem)8:34D11:04D13:29D16:04D
20. Strzebiń stary - ul. Lubliniecka8:36D11:06D13:31D16:06D
21. Bukowiec - (na żądanie)8:38D11:08D13:33D16:08D
22. Bukowiec8:39D11:09D13:34D16:09D
23. Psary - Skrzyżowanie8:40D11:10D13:35D16:10D
24. Piasek - pl. Powstańców8:42D11:12D13:37D16:12D
25. Psary - Główna 18:45D11:15D13:40D16:15D
26. Psary - Główna 2 (Szkoła)8:46D11:16D13:41D16:16D
27. Babienica - Główna8:48D11:18D13:43D16:18D
28. Babienica - Główna 18:49D11:19D13:44D16:19D
29. Kamienica śl. - ul. Częstochowska8:51D11:21D13:46D16:21D
30. Kamienica śl. - ul. Częstochowska (Szkoła)8:53D11:23D13:48D16:23D
31. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (skrzyżowanie)8:55D11:25D13:50D16:25D
32. Kamieńskie młyny - ul. Tysiąclecia (kościół)8:57D11:27D13:52D16:27D
33. Kamieńskie młyny - ul. Romanowska8:58D11:28D13:53D16:28D
34. Pakuły - ul. Wolna9:00D11:30D13:55D16:30D
35. Skrzesówka9:02D11:32D13:57D16:32D
36. Ligota woźnicka - ul. Karola Miarki 19:04D11:34D13:59D16:34D
37. Ligota woźnicka - ul. Karola Miarki 29:05D11:35D14:00D16:35D
38. Woźniki - ul. Florianek9:08D11:38D14:03D16:38D
39. Woźniki9:09D11:39D14:04D16:39D

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)