Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o wprowadzeniu ograniczeń społeczno-gospodarczych w Polsce, informujemy że część kursów linii regularnych nie jest wykonywana. W razie pytań dotyczących rozkładów jazdy prosimy o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem który jest odpowiedzialny za swój rozkład jazdy za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej.

Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Lubliniec - Łagiewniki małe

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

MARTIN BUSMARTIN BUS
ul. K. Świerczewskiego 15, 42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 46
MARTIN BUS

Lubliniec - Klonowa 2Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)

UWAGA: Zbliża się koniec ważności rozkładu na tej linii, sprawdź datę obowiązywania.

KONIEC
Objaśnienia:
S - kursuje w dni nauki szkolnej
X - przystanek jest pomijany
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2019-09-09 do 2021-09-30
Za rozkład odpowiada:
Marcin Gawenda Martin Bus Przewóz Osób
ul. K. Świerczewskiego 15, 42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883
Gdzie kupisz bilet?
Bilet jednorazowy lub miesięczny kupisz u przewoźnika w busie.

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Miejscowość należała kiedyś do parafii Pawonków, która po 1921r. pozostała w granicach Polski wraz z kościołem parafialnym. Dla pozostałych mieszkańców utworzona została kuracja 31.VIII 1926 r. i rozpoczęto budowę kościoła, który został konsekrowany przez biskupa wrocławskiego W. Wojciecha 12.VI 1929 r. Kościół filialny w Pludrach, wybudowany w 1933r r., konsekrowany przez bpa Jana Wieczorka 12.VI 1983 r.

W 1849 roku kupiec Salomon Courant i restaurator Łazarz Radlauer na skrzyżowaniu obecnej ul. Mickiewicza i Św. Anny wybudowali restaurację i kręgielnię. Restauracja z salą wykorzystywana była do celów kulturalnych i rozrywkowych, odbywały się w niej imprezy teatralne i operetkowe, koncerty i występy, a także działał tu sklep towarzyski. W skład posesji wchodziły również zabudowania gospodarskie oraz budynek mieszkalny, w którym na początku 1884 r. zamieszkali rodzice i rodzeństwo Edyty Stein.

Polowy schron piechoty do ognia bocznego. Jego uzbrojenie miały stanowić dwa ckm-y na podstawie polowej. Schron zachowany w stosunkowo dobrym stanie, gdyż znajduje się na terenie posesji. Jedna ze strzelnic jest zamurowana, ściany pobielone. Obiekt do niedawna służył jako składzik, teraz zarośnięty pajęczynami. Schronu przed wojną najprawdopodobniej nie zdążono obsypać ziemią. Nosi ślady ostrzału.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 46 (Lubliniec » Łagiewniki małe)
PrzystanekKurs 1
1. Lubliniec - Klonowa 215:29S
2. Lubliniec - Powstańców 115:31S
3. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)X
4. Lubliniec - GrunwaldzkaX
5. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka15:35S
6. Lubliniec - al. Solidarności 115:36S
7. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)15:38S
8. Lipie śląskie - Lubliniecka15:40S
9. Lisowice - Lubliniecka15:42S
10. Lisowice - Napłatki15:44S
11. Pawonków - Lustrzaniec15:46S
12. Pawonków - Lubliniecka15:48S
13. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)15:49S
14. Pawonków - SzkołaX
15. Skrzydłowice - ul. Lubliniecka (centrum)15:52S
16. Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)15:57S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 46 (Łagiewniki małe » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)7:35S
2. Skrzydłowice - ul. Lubliniecka (centrum)7:40S
3. Pawonków - Szkoła7:45S
4. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)8:07S
5. Pawonków - Lubliniecka8:08S
6. Pawonków - Lustrzaniec8:10S
7. Lisowice - Napłatki8:12S
8. Lisowice - Lubliniecka8:14S
9. Lipie śląskie - Lubliniecka8:16S
10. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)8:18S
11. Lubliniec - al. Solidarności 28:20S
12. Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaX
13. Lubliniec - Grunwaldzka8:22S
14. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)8:23S
15. Lubliniec - Powstańców 18:25S
16. Lubliniec - Klonowa 28:26S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)