Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii

W związku z pandemią coronawirusa wywołującego chorobę COVID-19 i decyzją władz rządowych o wprowadzeniu ograniczeń społeczno-gospodarczych w Polsce, informujemy że część kursów linii regularnych nie jest wykonywana. W razie pytań dotyczących rozkładów jazdy prosimy o bezpośredni kontakt z przewoźnikiem który jest odpowiedzialny za swój rozkład jazdy za pomocą telefonu lub poczty elektronicznej.

Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Lubliniec - Łagiewniki małe

MARTIN BUSMARTIN BUS
ul. K. Świerczewskiego 15, 42-772 Łagiewniki Wielkie
tel.: 668 460 883

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

W Cesarstwie Habsburgów Zamek Lubliniecki oraz inne dobra miasta przez 55 lat były przedmiotem zastawów, a od 1587 roku kolejno własnością rodów, m. in. Kochcickich. od 1645 roku hr. Cellarych, a od 1727 roku de Garnier. W 1742 r. w wyniku I wojny śląskiej, Dolny Śląsk i Księstwo Opolskie weszły w skład Królestwa Prus. Dlatego zamek stał się własnością kolejnych rodów m. in. hr. F. Grotowskiego i hr. A. Renarda, az wreszcie państwa pruskiego.

Swoistym przedłużeniem rynku jest tzw. Mały Rynek. W przeszłości handlowano tutaj solą z podlublinieckiej Solarni, dlatego plac nazywano dawniej Solnym. Obecnie urządzono tu miejski skwer, w centrum którego postawiono pomnik patronki miasta – Edyty Stein. Twórcą pomnika, powstałego w 2005 roku z inicjatywy Towarzystwa im. Edyty Stein, jest Stanisław Kowalczyk, rzeźbiarz z Lublińca.

Miejscowość należała kiedyś do parafii Pawonków, która po 1921r. pozostała w granicach Polski wraz z kościołem parafialnym. Dla pozostałych mieszkańców utworzona została kuracja 31.VIII 1926 r. i rozpoczęto budowę kościoła, który został konsekrowany przez biskupa wrocławskiego W. Wojciecha 12.VI 1929 r. Kościół filialny w Pludrach, wybudowany w 1933r r., konsekrowany przez bpa Jana Wieczorka 12.VI 1983 r.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 46 (Lubliniec » Łagiewniki małe)
PrzystanekKurs 1
1. Lubliniec - Klonowa 215:29S
2. Lubliniec - Powstańców 115:31S
3. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)X
4. Lubliniec - GrunwaldzkaX
5. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka15:35S
6. Lubliniec - al. Solidarności 115:36S
7. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)15:38S
8. Lipie śląskie - Lubliniecka15:40S
9. Lisowice - Lubliniecka15:42S
10. Lisowice - Napłatki15:44S
11. Pawonków - Lustrzaniec15:46S
12. Pawonków - Lubliniecka15:48S
13. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)15:49S
14. Pawonków - SzkołaX
15. Skrzydłowice - ul. Lubliniecka (centrum)15:52S
16. Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)15:57S
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 46 (Łagiewniki małe » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1
1. Łagiewniki małe - Lubliniecka (Przedszkole)7:35S
2. Skrzydłowice - ul. Lubliniecka (centrum)7:40S
3. Pawonków - Szkoła7:45S
4. Pawonków - ul. Zawadzkiego (Urząd gminy)8:07S
5. Pawonków - Lubliniecka8:08S
6. Pawonków - Lustrzaniec8:10S
7. Lisowice - Napłatki8:12S
8. Lisowice - Lubliniecka8:14S
9. Lipie śląskie - Lubliniecka8:16S
10. Lubliniec - ul. Lisowicka (Zachodnia)8:18S
11. Lubliniec - al. Solidarności 28:20S
12. Lubliniec - Rondo wł. OpolczykaX
13. Lubliniec - Grunwaldzka8:22S
14. Lubliniec - ul. Sobieskiego (Liceum)8:23S
15. Lubliniec - Powstańców 18:25S
16. Lubliniec - Klonowa 28:26S

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)