Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii

Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Częstochowa - Tarnowskie góry

GTVBUS POLSKA
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 55
GTVBUS POLSKA

Częstochowa - OrzechowskiegoTarnowskie góry - Dworzec

Objaśnienia:
UWAGA: kursy wykonywane są tylko w dn robocze
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
E - kursuje od poniedziałku do soboty oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31.XII
z - nie kursuje w piątek po dniu Bożego Ciała
n - nie kursuje w Wielką Sobotę oraz w dniach 24 i 31.XII
d – nie kursuje w dniu 1.I, w pierwszy i drugi dzień Świąt Wielkanocnych oraz w dniach 25 i 26.XII
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2021-06-30 do 2022-12-31
Za rozkład odpowiada:
GTVBUS POLSKA Sp. z o. o.
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Cmentarz położony przy ulicy Tarnogórskiej, został założony na przełomie XVII i XVIII wieku, powiększony w 1913 roku, niwelując przy okazji grodzisko. Teren cmentarza rozdzielony jest drogą na dwie części. Południowa, starsza, skupia się wokół kościoła p.w. św. Walentego. Aleje obsadzono szpalerami tiu. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1805 roku. Tutaj znajduje się również nagrobek Józefa Lompy. Ponadto jest tu mogiła powstańców śląskich, zbiorowa mogiła żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939 roku.

Decyzję o budowie ratusza podjęto w 1848 roku, kiedy to zakupiono działkę pod ten cel. Projekt wykonał architekt Niedner. Sama jednak budowa rozpoczęła się dopiero po wielkim pożarze miasta. Kamień węgielny położono z datą: 24.05.1862r. Jest to również rok ukończenia budowy.

Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1347 i 1490 roku, choć parafia istnieje od XIII wieku. Jeszcze w 1569 roku kościół był drewniany, kryty gontem wspomina się również o belkach i drewnie użytym do naprawy. Na początku XVII wieku, w latach 1607-1608 na miejscu starego drewnianego zbudowano nowy kościół murowany, z wykorzystaniem pozostałości po starej budowli. Przebudowany w 1756 roku, uległ spaleniu w 1789 roku. Prace związane z odbudową rozpoczęły się w 1811 roku.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 55 (Częstochowa » Tarnowskie góry)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11Kurs 12
1. Częstochowa - Orzechowskiego6:10Dmz7:15Dmz8:35Dmz10:40En11:40Dmz13:35dn14:50Dmz16:20Dmz18:15dn20:20Dmz21:35dn
2. Częstochowa - Rondo Mickiewicza6:11Dmz7:16Dmz8:36Dmz10:41En11:41Dmz13:36dn14:51Dmz16:21Dmz18:16dn20:21Dmz21:36dn
3. Częstochowa - Jagiellońska6:14Dmz7:19Dmz8:39Dmz10:44En11:44Dmz13:39dn14:54Dmz16:24Dmz18:19dn20:24Dmz21:39dn
4. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej6:16Dmz7:21Dmz8:41Dmz10:46En11:46Dmz13:41dn14:56Dmz16:26Dmz18:21dn20:26Dmz21:41dn
5. Częstochowa - Sabinów6:18Dmz7:23Dmz8:43Dmz10:48En11:48Dmz13:43dn14:58Dmz16:28Dmz18:23dn20:28Dmz21:43dn
6. Częstochowa - Gronowa6:20Dmz7:25Dmz8:45Dmz10:50En11:50Dmz13:45dn15:00Dmz16:30Dmz18:25dn20:30Dmz21:45dn
7. Częstochowa - Brzeziny6:22Dmz7:27Dmz8:47Dmz10:52En11:52Dmz13:47dn15:02Dmz16:32Dmz18:27dn20:32Dmz21:47dn
8. Sobuczyna - Szafirowa6:24Dmz7:29Dmz8:49Dmz10:54En11:54Dmz13:49dn15:04Dmz16:34Dmz18:29dn20:34Dmz21:49dn
9. Nierada - Targowa 1446:28Dmz7:33Dmz8:53Dmz10:58En11:58Dmz13:53dn15:08Dmz16:38Dmz18:33dn20:38Dmz21:53dn
10. Łysiec - Górny6:31Dmz7:36Dmz8:56Dmz11:01En12:01Dmz13:56dn15:11Dmz16:41Dmz18:36dn20:41Dmz21:56dn
11. Łysiec6:32Dmz7:37Dmz8:57Dmz11:02En12:02Dmz13:57dn15:12Dmz16:42Dmz18:37dn20:42Dmz21:57dn
12. Łysiec - Skrzyżowanie6:33Dmz7:38Dmz8:58Dmz11:03En12:03Dmz13:58dn15:13Dmz16:43Dmz18:38dn20:43Dmz21:58dn
13. Łysiec - Osiedle6:34Dmz7:39Dmz8:59Dmz11:04En12:04Dmz13:59dn15:14Dmz16:44Dmz18:39dn20:44Dmz21:59dn
14. Klepaczka6:35Dmz7:40Dmz9:00Dmz11:05En12:05Dmz14:00dn15:15Dmz16:45Dmz18:40dn20:45Dmz22:00dn
15. Starcza - Kościół6:36Dmz7:41Dmz9:01Dmz11:06En12:06Dmz14:01dn15:16Dmz16:46Dmz18:41dn20:46Dmz22:01dn
16. Starcza - Szkoła6:37Dmz7:42Dmz9:02Dmz11:07En12:07Dmz14:02dn15:17Dmz16:47Dmz18:42dn20:47Dmz22:02dn
17. Starcza - Spacerowa6:38Dmz7:43Dmz9:03Dmz11:08En12:08Dmz14:03dn15:18Dmz16:48Dmz18:43dn20:48Dmz22:03dn
18. Starcza - Górka6:39Dmz7:44Dmz9:04Dmz11:09En12:09Dmz14:04dn15:19Dmz16:49Dmz18:44dn20:49Dmz22:04dn
19. Starcza - Brzozowa6:41Dmz7:46Dmz9:06Dmz11:11En12:11Dmz14:06dn15:21Dmz16:51Dmz18:46dn20:51Dmz22:06dn
20. Starcza - Sklep6:42Dmz7:47Dmz9:07Dmz11:12En12:12Dmz14:07dn15:22Dmz16:52Dmz18:47dn20:52Dmz22:07dn
21. Starcza - Zimna woda6:43Dmz7:48Dmz9:08Dmz11:13En12:13Dmz14:08dn15:23Dmz16:53Dmz18:48dn20:53Dmz22:08dn
22. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna4:44Dmz6:44Dmz7:49Dmz9:09Dmz11:14En12:14Dmz14:09dn15:24Dmz16:54Dmz18:49dn20:54Dmz22:09dn
23. Drogobycza4:46Dmz6:46Dmz7:51Dmz9:11Dmz11:16En12:16Dmz14:11dn15:26Dmz16:56Dmz18:51dn20:56Dmz22:11dn
24. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)5:16Dmz7:16Dmz8:21Dmz9:41Dmz11:46En12:46Dmz14:41dn15:56Dmz17:26Dmz19:21dn21:26Dmz22:41dn
25. Kalety - Mokrus5:19Dmz7:19Dmz8:24Dmz9:44Dmz11:49En12:49Dmz14:44dn15:59Dmz17:29Dmz19:24dn21:29Dmz22:44dn
26. Kalety - Miotek skrzyżowanie II5:20Dmz7:20Dmz8:25Dmz9:45Dmz11:50En12:50Dmz14:45dn16:00Dmz17:30Dmz19:25dn21:30Dmz22:45dn
27. Kalety - Miotek, Zarach5:22Dmz7:22Dmz8:27Dmz9:47Dmz11:52En12:52Dmz14:47dn16:02Dmz17:32Dmz19:27dn21:32Dmz22:47dn
28. Miasteczko śląskie - Rynek5:29Dmz7:29Dmz8:34Dmz9:54Dmz11:59En12:59Dmz14:54dn16:09Dmz17:39Dmz19:34dn21:39Dmz22:54dn
29. Tarnowskie góry - Dworzec5:37Dmz7:37Dmz8:42Dmz10:02Dmz12:07En13:07Dmz15:02dn16:17Dmz17:47Dmz19:42dn21:47Dmz23:02dn
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 55 (Tarnowskie góry » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2Kurs 3Kurs 4Kurs 5Kurs 6Kurs 7Kurs 8Kurs 9Kurs 10Kurs 11Kurs 12
1. Tarnowskie góry - Dworzec4:40Dmz5:45Dmz6:55Dmz8:10En9:35Dmz11:45dn13:15Dmz14:40Dmz15:20dn16:20Dmz18:25Dmz19:50dn
2. Miasteczko śląskie - Rynek4:48Dmz5:53Dmz7:03Dmz8:18En9:43Dmz11:53dn13:23Dmz14:48Dmz15:28dn16:28Dmz18:33Dmz19:58dn
3. Kalety - Miotek, Zarach4:55Dmz6:00Dmz7:10Dmz8:25En9:50Dmz12:00dn13:30Dmz14:55Dmz15:35dn16:35Dmz18:40Dmz20:05dn
4. Kalety - Miotek skrzyżowanie II4:57Dmz6:02Dmz7:12Dmz8:27En9:52Dmz12:02dn13:32Dmz14:57Dmz15:37dn16:37Dmz18:42Dmz20:07dn
5. Kalety - Mokrus4:58Dmz6:03Dmz7:13Dmz8:28En9:53Dmz12:03dn13:33Dmz14:58Dmz15:38dn16:38Dmz18:43Dmz20:08dn
6. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)5:01Dmz6:06Dmz7:16Dmz8:31En9:56Dmz12:06dn13:36Dmz15:01Dmz15:41dn16:41Dmz18:46Dmz20:11dn
7. Drogobycza5:31Dmz6:36Dmz7:46Dmz9:01En10:26Dmz12:36dn14:06Dmz15:31Dmz16:11dn17:11Dmz19:16Dmz20:41dn
8. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna5:33Dmz6:38Dmz7:48Dmz9:03En10:28Dmz12:38dn14:08Dmz15:33Dmz16:13dn17:13Dmz19:18Dmz20:43dn
9. Starcza - Zimna woda5:34Dmz6:39Dmz7:49Dmz9:04En10:29Dmz12:39dn14:09Dmz15:34Dmz16:14dn17:14Dmz19:19Dmz20:44dn
10. Starcza - Sklep5:35Dmz6:40Dmz7:50Dmz9:05En10:30Dmz12:40dn14:10Dmz15:35Dmz16:15dn17:15Dmz19:20Dmz20:45dn
11. Starcza - Brzozowa5:36Dmz6:41Dmz7:51Dmz9:06En10:31Dmz12:41dn14:11Dmz15:36Dmz16:16dn17:16Dmz19:21Dmz20:46dn
12. Starcza - Górka5:38Dmz6:43Dmz7:53Dmz9:08En10:33Dmz12:43dn14:13Dmz15:38Dmz16:18dn17:18Dmz19:23Dmz20:48dn
13. Starcza - Spacerowa5:39Dmz6:44Dmz7:54Dmz9:09En10:34Dmz12:44dn14:14Dmz15:39Dmz16:19dn17:19Dmz19:24Dmz20:49dn
14. Starcza - Szkoła5:40Dmz6:45Dmz7:55Dmz9:10En10:35Dmz12:45dn14:15Dmz15:40Dmz16:20dn17:20Dmz19:25Dmz20:50dn
15. Starcza - Kościół5:41Dmz6:46Dmz7:56Dmz9:11En10:36Dmz12:46dn14:16Dmz15:41Dmz16:21dn17:21Dmz19:26Dmz20:51dn
16. Klepaczka5:42Dmz6:47Dmz7:57Dmz9:12En10:37Dmz12:47dn14:17Dmz15:42Dmz16:22dn17:22Dmz19:27Dmz20:52dn
17. Łysiec - Osiedle5:43Dmz6:48Dmz7:58Dmz9:13En10:38Dmz12:48dn14:18Dmz15:43Dmz16:23dn17:23Dmz19:28Dmz20:53dn
18. Łysiec - Skrzyżowanie5:44Dmz6:49Dmz7:59Dmz9:14En10:39Dmz12:49dn14:19Dmz15:44Dmz16:24dn17:24Dmz19:29Dmz20:54dn
19. Łysiec5:45Dmz6:50Dmz8:00Dmz9:15En10:40Dmz12:50dn14:20Dmz15:45Dmz16:25dn17:25Dmz19:30Dmz20:55dn
20. Łysiec - Górny5:46Dmz6:51Dmz8:01Dmz9:16En10:41Dmz12:51dn14:21Dmz15:46Dmz16:26dn17:26Dmz19:31Dmz20:56dn
21. Nierada - Targowa 1445:49Dmz6:54Dmz8:04Dmz9:19En10:44Dmz12:54dn14:24Dmz15:49Dmz16:29dn17:29Dmz19:34Dmz20:59dn
22. Sobuczyna - Szafirowa5:53Dmz6:58Dmz8:08Dmz9:23En10:48Dmz12:58dn14:28Dmz15:53Dmz16:33dn17:33Dmz19:38Dmz21:03dn
23. Częstochowa - Brzeziny5:55Dmz7:00Dmz8:10Dmz9:25En10:50Dmz13:00dn14:30Dmz15:55Dmz16:35dn17:35Dmz19:40Dmz21:05dn
24. Częstochowa - Gronowa5:57Dmz7:02Dmz8:12Dmz9:27En10:52Dmz13:02dn14:32Dmz15:57Dmz16:37dn17:37Dmz19:42Dmz21:07dn
25. Częstochowa - Sabinów5:59Dmz7:04Dmz8:14Dmz9:29En10:54Dmz13:04dn14:34Dmz15:59Dmz16:39dn17:39Dmz19:44Dmz21:09dn
26. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej6:01Dmz7:06Dmz8:16Dmz9:31En10:56Dmz13:06dn14:36Dmz16:01Dmz16:41dn17:41Dmz19:46Dmz21:11dn
27. Częstochowa - Jagiellońska6:03Dmz7:08Dmz8:18Dmz9:33En10:58Dmz13:08dn14:38Dmz16:03Dmz16:43dn17:43Dmz19:48Dmz21:13dn
28. Częstochowa - Rondo Mickiewicza6:06Dmz7:11Dmz8:21Dmz9:36En11:01Dmz13:11dn14:41Dmz16:06Dmz16:46dn17:46Dmz19:51Dmz21:16dn
29. Częstochowa - Orzechowskiego6:07Dmz7:12Dmz8:22Dmz9:37En11:02Dmz13:12dn14:42Dmz16:07Dmz16:47dn17:47Dmz19:52Dmz21:17dn

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)