Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Częstochowa - Gliwice

GTVBUS POLSKA
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 60
GTVBUS POLSKA

Częstochowa - OrzechowskiegoGliwice - Gliwice, Dworzec PKP

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31.XII
z - nie kursuje w piątek po dniu Bożego Ciała
V - kurs przyspieszony
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2021-08-02 do 2023-12-31
Za rozkład odpowiada:
GTVBUS POLSKA Sp. z o. o.
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Woźniki są wzmiankowane w dokumencie biskupa krakowskiego Fulka z 1206 r. Prawdopodobnie pod koniec XIII w. miasto posiadało drewniany kościół pod wezwaniem św. Walentego (wzmiankowany w 1490 r.). Na tym samym miejscu w roku 1696 wzniesiono nowy drewniany kościół, również pod tym samym wezwaniem. Po lokacji miasta (przed 1386 r.) wybudowano drugi kościół pod wezwaniem św. Katarzyny, który po zmianie lokacji w połowie XV w. stał się centrum parafii. Kościół parafialny został ujęty w rejestrze zabytków. Decyzją Wojewódzkiego Oddziału Ochrony Zabytków w Częstochowie z 16 grudnia 1997 r., wpisano dodatkowo do rejestru zabytków 17 przedmiotów ruchomych (m.in. ołtarze, rzeźby, kielichy i inne przedmioty kultu)[1]. Na terenie parafii znajduje się też zabytkowy kościół św. Walentego.

Pierwsze wzmianki o kościele pochodzą z 1347 i 1490 roku, choć parafia istnieje od XIII wieku. Jeszcze w 1569 roku kościół był drewniany, kryty gontem wspomina się również o belkach i drewnie użytym do naprawy. Na początku XVII wieku, w latach 1607-1608 na miejscu starego drewnianego zbudowano nowy kościół murowany, z wykorzystaniem pozostałości po starej budowli. Przebudowany w 1756 roku, uległ spaleniu w 1789 roku. Prace związane z odbudową rozpoczęły się w 1811 roku.

Park zlokalizowany jest w  północnej części miejscowości. Pałac stanowi zamknięcie osi widokowej drogi prowadzącej do Woźnik. Całość składa się z dwóch części: zachodniej i wschodniej, pomiędzy którymi znajdują się stawy. Bezpośrednio wokół pałacu znajduje się wyraźnie starsza część parku.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 60 (Częstochowa » Gliwice)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Częstochowa - Orzechowskiego6:10DmzV12:55DmzV
2. Częstochowa - Rondo Mickiewicza6:11DmzV12:56DmzV
3. Częstochowa - Jagiellońska6:14DmzV12:59DmzV
4. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej6:16DmzV13:01DmzV
5. Częstochowa - Sabinów6:18DmzV13:03DmzV
6. Częstochowa - Gronowa6:20DmzV13:05DmzV
7. Częstochowa - Brzeziny6:22DmzV13:07DmzV
8. Sobuczyna - Szafirowa6:24DmzV13:09DmzV
9. Nierada - Targowa 1446:28DmzV13:13DmzV
10. Łysiec - Górny6:31DmzV13:16DmzV
11. Łysiec6:32DmzV13:17DmzV
12. Łysiec - Skrzyżowanie6:33DmzV13:18DmzV
13. Łysiec - Osiedle6:34DmzV13:19DmzV
14. Klepaczka6:35DmzV13:20DmzV
15. Starcza - Kościół6:36DmzV13:21DmzV
16. Starcza - Szkoła6:37DmzV13:22DmzV
17. Starcza - Spacerowa6:38DmzV13:23DmzV
18. Starcza - Górka6:39DmzV13:24DmzV
19. Starcza - Brzozowa6:41DmzV13:26DmzV
20. Starcza - Sklep6:42DmzV13:27DmzV
21. Starcza - Zimna woda6:43DmzV13:28DmzV
22. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna6:44DmzV13:29DmzV
23. Drogobycza6:46DmzV13:31DmzV
24. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)7:16DmzV14:01DmzV
25. Kalety - Mokrus7:19DmzV14:04DmzV
26. Kalety - Miotek skrzyżowanie II7:20DmzV14:05DmzV
27. Kalety - Miotek, Zarach7:22DmzV14:07DmzV
28. Miasteczko śląskie - Rynek7:29DmzV14:14DmzV
29. Tarnowskie góry - Dworzec7:37DmzV14:22DmzV
30. Zabrze - Helenka Kościół7:56DmzV14:41DmzV
31. Zabrze - Rokitnica Pętla7:59DmzV14:44DmzV
32. Zabrze - Zabrze Goethego8:13DmzV14:58DmzV
33. Gliwice - Gliwice, Dworzec PKP8:27DmzV15:12DmzV
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 60 (Gliwice » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Gliwice - Gliwice, Dworzec PKP07:25DmzV13:45DmzV
2. Zabrze - Zabrze Goethego07:39DmzV13:59DmzV
3. Zabrze - Rokitnica Pętla07:53DmzV14:13DmzV
4. Zabrze - Helenka Kościół07:56DmzV14:16DmzV
5. Tarnowskie góry - Dworzec08:15DmzV14:40DmzV
6. Miasteczko śląskie - Rynek08:23DmzV14:48DmzV
7. Kalety - Miotek, Zarach08:30DmzV14:55DmzV
8. Kalety - Miotek skrzyżowanie II08:32DmzV14:57DmzV
9. Kalety - Mokrus08:33DmzV14:58DmzV
10. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)08:36DmzV15:01DmzV
11. Drogobycza09:06DmzV15:31DmzV
12. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna09:08DmzV15:33DmzV
13. Starcza - Zimna woda09:09DmzV15:34DmzV
14. Starcza - Sklep09:10DmzV15:35DmzV
15. Starcza - Brzozowa09:11DmzV15:36DmzV
16. Starcza - Górka09:13DmzV15:38DmzV
17. Starcza - Spacerowa09:14DmzV15:39DmzV
18. Starcza - Szkoła09:15DmzV15:40DmzV
19. Starcza - Kościół09:16DmzV15:41DmzV
20. Klepaczka09:17DmzV15:42DmzV
21. Łysiec - Osiedle09:18DmzV15:43DmzV
22. Łysiec - Skrzyżowanie09:19DmzV15:44DmzV
23. Łysiec09:20DmzV15:45DmzV
24. Łysiec - Górny09:21DmzV15:46DmzV
25. Nierada - Targowa 14409:24DmzV15:49DmzV
26. Sobuczyna - Szafirowa09:28DmzV15:53DmzV
27. Częstochowa - Brzeziny09:30DmzV15:55DmzV
28. Częstochowa - Gronowa09:32DmzV15:57DmzV
29. Częstochowa - Sabinów09:34DmzV15:59DmzV
30. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej09:36DmzV16:01DmzV
31. Częstochowa - Jagiellońska09:38DmzV16:03DmzV
32. Częstochowa - Rondo Mickiewicza09:41DmzV16:06DmzV
33. Częstochowa - Orzechowskiego09:42DmzV16:07DmzV

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)