Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Szukaj:

Wyszukiwarka

Zamknij

Jeżeli chcesz wyszukać rozkład jazdy użyj wyszukiwarki połączeń

POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Tarnowskie Góry Linia: Częstochowa - Gliwice

GTVBUS POLSKA
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Rozkład jazdy na linii:

LINIA NR 60
GTVBUS POLSKA

Częstochowa - OrzechowskiegoGliwice - Gliwice, Dworzec PKP

Objaśnienia:
D - kursuje od poniedziałku do piątku oprócz świąt
m - nie kursuje w dniach 24 i 31.XII
z - nie kursuje w piątek po dniu Bożego Ciała
V - kurs przyspieszony
Rozkład na tej linii obowiązuje:
od 2021-08-02 do 2022-12-31
Za rozkład odpowiada:
GTVBUS POLSKA Sp. z o. o.
Oddział Częstochowa al. Wolności 21
tel.: 882 366 949

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Istnieją pewne niezgodności co do czasu powstania obiektu. Katalog zabytków sztuki w Polsce z 1961 roku podaje 1696 rok jako datę budowy kościoła . Według Bernarda Szczecha, badacza historii ziemi woźnickiej który przeanalizował dokumenty źródłowe, jest to jedynie data remontu kościoła, zaś najstarsza wzmianka pochodzi już z 1497 roku, kiedy to pan dziedziczny na Woźnikach podarował kościołowi św. Katarzyny niwy i łąkę na Staromieściu "za kaplicą". Ten sam historyk odwołuje się do zapisów księdza Zgorkowica z 1664 roku, który zakładając swoja księgę na wstępie podał informacje, że wiara katolicka wszczepiona na ziemi woźnickiej od wieków najpierw przez kościół św. Walentego, a potem przez kościół św. Katarzyny.

Cmentarz położony przy ulicy Tarnogórskiej, został założony na przełomie XVII i XVIII wieku, powiększony w 1913 roku, niwelując przy okazji grodzisko. Teren cmentarza rozdzielony jest drogą na dwie części. Południowa, starsza, skupia się wokół kościoła p.w. św. Walentego. Aleje obsadzono szpalerami tiu. Najstarszy zachowany nagrobek pochodzi z 1805 roku. Tutaj znajduje się również nagrobek Józefa Lompy. Ponadto jest tu mogiła powstańców śląskich, zbiorowa mogiła żołnierzy polskich poległych we wrześniu 1939 roku.

Kaplica Góra Oliwna – zbudowana w 1910 r. z cegły na zboczu Coglowej Góry (365 m n.p.m.) – najwyższego wzniesienia w granicach miasta. Służyła niegdyś jako kaplica przedpogrzebowa. Nazwa wywodzi się od obrazu, w ołtarzyku kaplicy, przedstawiającego Jezusa modlącego się na Górze Oliwnej w towarzystwie śpiących Uczniów.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 60 (Częstochowa » Gliwice)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Częstochowa - Orzechowskiego6:10DmzV12:55DmzV
2. Częstochowa - Rondo Mickiewicza6:11DmzV12:56DmzV
3. Częstochowa - Jagiellońska6:14DmzV12:59DmzV
4. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej6:16DmzV13:01DmzV
5. Częstochowa - Sabinów6:18DmzV13:03DmzV
6. Częstochowa - Gronowa6:20DmzV13:05DmzV
7. Częstochowa - Brzeziny6:22DmzV13:07DmzV
8. Sobuczyna - Szafirowa6:24DmzV13:09DmzV
9. Nierada - Targowa 1446:28DmzV13:13DmzV
10. Łysiec - Górny6:31DmzV13:16DmzV
11. Łysiec6:32DmzV13:17DmzV
12. Łysiec - Skrzyżowanie6:33DmzV13:18DmzV
13. Łysiec - Osiedle6:34DmzV13:19DmzV
14. Klepaczka6:35DmzV13:20DmzV
15. Starcza - Kościół6:36DmzV13:21DmzV
16. Starcza - Szkoła6:37DmzV13:22DmzV
17. Starcza - Spacerowa6:38DmzV13:23DmzV
18. Starcza - Górka6:39DmzV13:24DmzV
19. Starcza - Brzozowa6:41DmzV13:26DmzV
20. Starcza - Sklep6:42DmzV13:27DmzV
21. Starcza - Zimna woda6:43DmzV13:28DmzV
22. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna6:44DmzV13:29DmzV
23. Drogobycza6:46DmzV13:31DmzV
24. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)7:16DmzV14:01DmzV
25. Kalety - Mokrus7:19DmzV14:04DmzV
26. Kalety - Miotek skrzyżowanie II7:20DmzV14:05DmzV
27. Kalety - Miotek, Zarach7:22DmzV14:07DmzV
28. Miasteczko śląskie - Rynek7:29DmzV14:14DmzV
29. Tarnowskie góry - Dworzec7:37DmzV14:22DmzV
30. Zabrze - Helenka Kościół7:56DmzV14:41DmzV
31. Zabrze - Rokitnica Pętla7:59DmzV14:44DmzV
32. Zabrze - Zabrze Goethego8:13DmzV14:58DmzV
33. Gliwice - Gliwice, Dworzec PKP8:27DmzV15:12DmzV
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 60 (Gliwice » Częstochowa)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Gliwice - Gliwice, Dworzec PKP07:25DmzV13:45DmzV
2. Zabrze - Zabrze Goethego07:39DmzV13:59DmzV
3. Zabrze - Rokitnica Pętla07:53DmzV14:13DmzV
4. Zabrze - Helenka Kościół07:56DmzV14:16DmzV
5. Tarnowskie góry - Dworzec08:15DmzV14:40DmzV
6. Miasteczko śląskie - Rynek08:23DmzV14:48DmzV
7. Kalety - Miotek, Zarach08:30DmzV14:55DmzV
8. Kalety - Miotek skrzyżowanie II08:32DmzV14:57DmzV
9. Kalety - Mokrus08:33DmzV14:58DmzV
10. Woźniki - ul. Miodowa (Sośnica)08:36DmzV15:01DmzV
11. Drogobycza09:06DmzV15:31DmzV
12. Starcza - Skrzyżowanie -szkolna09:08DmzV15:33DmzV
13. Starcza - Zimna woda09:09DmzV15:34DmzV
14. Starcza - Sklep09:10DmzV15:35DmzV
15. Starcza - Brzozowa09:11DmzV15:36DmzV
16. Starcza - Górka09:13DmzV15:38DmzV
17. Starcza - Spacerowa09:14DmzV15:39DmzV
18. Starcza - Szkoła09:15DmzV15:40DmzV
19. Starcza - Kościół09:16DmzV15:41DmzV
20. Klepaczka09:17DmzV15:42DmzV
21. Łysiec - Osiedle09:18DmzV15:43DmzV
22. Łysiec - Skrzyżowanie09:19DmzV15:44DmzV
23. Łysiec09:20DmzV15:45DmzV
24. Łysiec - Górny09:21DmzV15:46DmzV
25. Nierada - Targowa 14409:24DmzV15:49DmzV
26. Sobuczyna - Szafirowa09:28DmzV15:53DmzV
27. Częstochowa - Brzeziny09:30DmzV15:55DmzV
28. Częstochowa - Gronowa09:32DmzV15:57DmzV
29. Częstochowa - Sabinów09:34DmzV15:59DmzV
30. Częstochowa - Szkoła Straży Pożarnej09:36DmzV16:01DmzV
31. Częstochowa - Jagiellońska09:38DmzV16:03DmzV
32. Częstochowa - Rondo Mickiewicza09:41DmzV16:06DmzV
33. Częstochowa - Orzechowskiego09:42DmzV16:07DmzV

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)