Zawsze aktualny rozkład dostępny jest na stronie: www.transportpowiat.pl

do góry

jeszcze momencik...

Trwa wyszukiwanie połączeń

www.transportpowiat.pl

Kontrast: AA
Czcionka: AAA
POWIATLUBLINIECKI
Powiat Lubliniecki
Przystanek odjazdu
Przystanek docelowy
Miejscowość odjazdu
Miejscowość docelowa
Rozkład jazdy według linii
Powrót do rozkładu

Kierunek: Olesno Linia: Lubliniec - Sieraków śląski

PARASOL
ul. Dworcowa 1a, 46-300 Olesno
tel.: 605 272 702

Podgląd linii na mapie:

Uwaga:
Podgląd trasy jest widokiem orientacyjnym, który został wygenerowany automatycznie.

Co możesz zwiedzić przy tej linii?

Kościół pod wezwaniem św. Anny w Lublińcu wzniesiony został w 1653 roku na ówczesnym przedmieściu. Jego fundatorem był właściciel dóbr lublinieckich, Andrzej Cellary. Świątynia została zbudowana na zrąb, jest jednonawowa, z dachem pokrytym gontem. Wnętrze zaprojektowane zostało w stylu barokowym.

Polowy schron piechoty do ognia bocznego. Jego uzbrojenie miały stanowić dwa ckm-y na podstawie polowej. Schron zachowany w stosunkowo dobrym stanie, gdyż znajduje się na terenie posesji. Jedna ze strzelnic jest zamurowana, ściany pobielone. Obiekt do niedawna służył jako składzik, teraz zarośnięty pajęczynami. Schronu przed wojną najprawdopodobniej nie zdążono obsypać ziemią. Nosi ślady ostrzału.

Warto zobaczyć Stare Miasto wraz z Rynkiem – placem Konrada Mańki, który początkowo miał kształt prostokąta położonego na osi wschód-zachód. Na patrona placu wybrano działacza harcerskiego i członka konspiracyjnej organizacji „Orzeł Biały”, który za swą działalność został aresztowany i skazany na śmierć przez okupanta hitlerowskiego w 1942 r.

zobacz więcej
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 10 (Lubliniec » Sieraków śląski)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Lubliniec - Rondo wł. Opolczyka7:45Fx13:35Fx
2. Lubliniec - Zwycięstwa 17:46Fx13:36Fx
3. Lubliniec - ul. Oleska (Steblów 3)7:47Fx13:37Fx
4. Lubliniec - ul. Oleska (Steblów 4)7:49Fx13:39Fx
5. Lubecko - ul. Glinicka (górka)7:49Fx13:40Fx
6. Glinica - ul. Asfaltowa7:50Fx13:43Fx
7. Pietruchowe7:51Fx13:45Fx
8. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)7:53Fx13:47Fx
9. Jeżowa - Asfaltowa 1X13:49Fx
10. Jeżowa - Asfaltowa 2XX
11. Jeżowa - Asfaltowa 3XX
12. Przywary - (na żądanie)XX
13. Sieraków śląski - ul. Oleska8:04Fx13:54Fx
Szczegółowy wykaz kursów na linii nr 10 (Sieraków śląski » Lubliniec)
PrzystanekKurs 1Kurs 2
1. Sieraków śląski - ul. Oleska8:05Fx13:55Fx
2. Sieraków śląski - ul. Lubliniecka8:07Fx13:57Fx
3. Molna - ul. Sierakowska8:09Fx13:59Fx
4. Nowy dwór8:10Fx14:00Fx
5. Ciasna - ul. Lubliniecka (Szkoła)8:13Fx14:02Fx
6. Pietruchowe8:15Fx14:04Fx
7. Glinica - ul. Asfaltowa8:17Fx14:06Fx
8. Lubecko - ul. Glinicka (górka)8:20Fx14:09Fx
9. Lubecko - Główna 28:21Fx14:10Fx
10. Lubliniec - ul. Oleska (Steblów 2)8:22Fx14:11Fx
11. Lubliniec - ul. Oleska (Steblów 1)8:23Fx13:12Fx
12. Lubliniec - Zwycięstwa 28:24Fx13:13Fx
13. Lubliniec - al. Solidarności 18:26Fx13:15Fx

NIE ZNALAZŁEŚ POŁĄCZENIA? PRZESIĄDŹ SIĘ DO POCIĄGU...

ROZKŁAD KOMUNIKACJI KOLEJOWEJ

Przejdź do rozkładu jazdy Kolei Śląskich (link zewnętrzny) Przejdź do rozkładu jazdy PKP (link zewnętrzny)